Ty po mně kamenem, já po tobě cihlou!!!

9. kpt.-VvS: Střet s důsledky

14. července 2009 v 0:33 | Leanne |  Vítejte ve Středozemi
Vyrazila jsem za čarodějem. Ačkoliv mě a Lucian dělilo několik set metrů, její "klidný nevtíravý hlásek" tu vzdálenost překonával s hlasitostí death metalového koncertu. Nepochybovala jsem, že zbytek skupiny je o vývoji situace informován dostatečně. Jenom jsem se modlila, aby se nikdo z nich v záchvatu galantnosti, hrdinství či nějakého podobného sebevražedného nesmyslu pro nás nevrátil.

Artemis zatím vedla rozhovor se zdejším zástupcem temnoty (což střídala s uskakováním před plameny). "Ty zmetku! Já jsem Lucian Artemis D'eVil! Jak se opovažuješ mě nazývat lidským červem, ty přerostlé chodící hovězí!" "Neznám. Zemři." V duchu jsem do balrogovy odpovědi zařadila dovětek nemám naprogramováno. Alespoň tak to vyznělo. Definice Lucianina otce byla nejspíš přesná (sama bych řekla, že Merlinovi křivdil, ale ty dva se z jistých důvodů nesnášejí, takže mu to vysvětlete sami). Balrog i na tu vzdálenost vykazoval IQ kapusty. Ovšem kapusta nehoří (a teď vynecháme ten moment, kdy Lucian běhala po záhonech své matky s plamenometem, protože si nechtěla dát vysvětlit, že na slimáky stačí sůl). Ve chvíli, kdy jsem konečně dohonila Gandalfa a bok po boku jsme doběhli k upírce nás ovanulo příšerné horko. Mít sebou benzín, či podobnou těkavost, vyletíme do vzduchu. Takhle to směřovalo pouze k tomu, že mi chytnou vlasy.
"Ty červená zas---, deb---, kret--- bečko hnoje!" "Zdá se, že o tobě ani o tvém otci nikdy neslyšel", ušklíbla jsem se. "Zařídím, aby si táta důrazně pohovořil s Melkorem o (ne)informovanosti podřízených. Že jeden z vyšších temných nepozná dceru Ďábla je fakt na pováženou. "A vůbec, poved-ON SVÍTÍ!" Konečně si všimla zářícího čaroděje vedle mně. "Ten obřad je možná nebezpečnej, ale tohle je poprvý, kde je vedlejším efektem radioaktivita. To ta kumulace vznikla díky mým šedivým bratrům v normálnosti z Marsu, nebo co?", zakroutila nevěřícně hlavou. "Ono se to tak nějak-BACHA!", stáhla jsem své společníky za sloup, zatímco místem, kde předtím stáli vyšlehl plamen. "Fakt? A přešel k temné straně Síly? Nebo je pořád nudně hodnej?" Nerada jsem ji zklamala. "Si ho prohlídni. Vždyť svítí bíle. Spíš bych řekla, že povýšil."
"Pf! To není fér! Všichni jsou nadupaní superhrdinové nebo superzáporáci, jenom já jsem Batman ve vývinu!" Nedalo se než souhlasit a schovat se za jiný sloup. Na dnešek grilování domluvený nebylo. Otočila jsem se na chodící svítilnu. "Slyšels...eh, dámu...zkrátka jsi superhrdina, tak jdi a konej!" Zvláštně se mu zablesklo v očích. "Dobře", a vyrazil bít se za naše životy. Ignorovala jsem Artemisino překvapené "On v něčem jede?" a pozorovala mága při práci.
Gandalf tasil meč, balrog si ten svůj i s bičem zhmotnil z plamenů. Párkrát s ním pro potěchu diváků práskl nad hlavou, doplnil vzteklým řev. Gandalf provedl pár prostocviků s holí. Nic efektního. Pak se vrhl na protivníka. A to už něco bylo. Ačkoliv byl balrog několikrát větší než sám čaroděj, neměl nejmenší šanci. Ta kráva na zadních před bílým mágem doopravdy couvala! Až na pár chabých výpadů se nezmohl na víc než na děravou obranu. Za čtvrt hodiny bylo po boji. Když jsem tak pozorovala čaroděje, jak dobíjí démona, něco mě napadlo. "Lucian? Nezměnily jsme teď..." "...náhodou děj?", dořekla za mě, mozek šrotující na plné obrátky. Počkaly jsme, než náš zářivý přítel dokončí svou práci a nastínily jsme mu vzniklou situaci.
Gandalf se poškrábal na hlavě. "Takže já bych tu neměl být a jsem. Ostatní by mě měli pokládat za mrtvého", uvažoval nahlas. "Díky pokaženému obřadu již nejsem šedý čaroděj, nýbrž bílý. Podle vás je to mé postavení v budoucnu. Ovšem moc, jíž jsme k tomu užil, nebyla dobrá. Za této situace bych se měl jít poradit buď s nejvyšším čarodějem nebo se samotnými Valar. Saruman padl, ale cesta za Nejvyššími je daleká. Důvod pro nepřítomnost tedy mám. Jediným problémem tedy je, jak to vysvětlit ostatním." Chvíli jsme mlčeli. Najednou se Lucian usmála. "Tak to tě budeme muset zabít!" A začala nám vysvětlovat svůj, jak jinak, ďábelský plán.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama