Ty po mně kamenem, já po tobě cihlou!!!

Jak jsem porušila zákaz

18. října 2007 v 19:42 |  Jednorázovky
Tahle povídka je psána z pohledu malé ruské holčičky a ukazuje, co všechno se může stát, když člověk neposlechne zákaz...
Inspiraci mi poskytlo zadání školní slohovky. Díky, zadání.

Rusko, rok 2051.
Tatínek mě ten den vzal s sebou na základnu, kde pracoval jako...technik. Nevím přesně, co dělal, jenom vím, že měl na jmenovce takový zvláštní obrázek. Vypadal jako třílistá kytička ve žlutě zbarveném kroužku. A u toho nápis Oddělení atomových hlavic. Ani nevím, co to znamenalo. Tenkrát mě taťka posadil u jednoho z těch ovládacích pultů, co je na nich tolik tlačítek. U tohohle byla i obrazovka. Najednou mu ale zazvonil telefon a on musel rychle odejít. Nakázal mi, že mám tiše sedět a na nic nesahat.
Chvíli jsem tiše seděla, na nic nesahala. Pak jsem se ale začala nudit. Zajímala mě ta tlačítka. A co by se stalo, kdybych se jich dotkla. Nakonec jsem si řekla: Tatínek tu není, nikdo jiný taky, a jak by řekl můj starší bratr Andrej, svět se pro těch pár tlačítek nezboří. Omyl, zboří, na to jsem ale měla přijít později...
U některých z těch tlačítek byly vlaječky. Vybrala jsem si tu nejhezčí, s hvězdičkami a červenobílými proužky a zmáčkla ji. Najednou se rozsvítil čudlík s nápisem ODPAL.
Zmáčkla jsem ho taky. V tu chvíli se na obrazovce objevil nápis ATOMOVÁ NÁLOŽ ODPÁLENA. SMĚR USA.
Do místnosti rychle vběhl tatínek. Vypadal zděšeně. "Tamaro, co jsi to udělala? Vždyť jsem ti zakázal se těch tlačítek dotýkat..."
Toho dne byla z ruské raketové základny odpálena atomová nálož, která dopadla na území Spojených států Amerických a vymazala je tak z povrchu země. Zbytek světa na sebe nenechal čekat s odvetou. Začala Třetí Světová válka.
Pozn. K napsání téhle povídky mě přivedlo zadání slohu a slušná depka. Patrně se to na ní podepsalo.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama