Ty po mně kamenem, já po tobě cihlou!!!

Upíři

25. června 2007 v 16:39 | Lucian |  Jak já to vidím...
Vampirismus...

Každý z vás jistě někdy četl, slyšel nabo viděl film o upírech. Samozřejmě, že jsem o nich taky ledasco slyšela a četla, ale věřte, že ve skutečnosti jsou upíři jiní.
Já to vím, protože kdybyste se mě zeptali, co jsem za rasu, tak vám hrdě odpovím, že jsem upír. Nesmějte se. Je to pravda.
Já ale nejsem klasický upír co má hrůzu z denního světla a pokaždé když ucítí česnek tak dostane záchvat. Já jsem psychický upír. Což znamená, že nesaju lidem krev(ačkoliv moje matka s oblibou říká, že jí krev piju...), ale jejich energii...v podstatě životní sílu, na což si moje máma stěžuje v jednom kuse, protože je věčně unavená...jen doufám, že to můj mladší bratr taky nezdědil...ale to jsem zase úplně jinde.
probereme si, co víme o KLASICKÝCH upírech:
1) snad nejznámější fakt - upíři přímo NESNÁŠEJÍ denní světlo...ovšem já bych to omezila jen na UV záření...
2) většina upírů má velmi silnou alergii na česnek (česnek má očistné účinky, tak se nedivme,
že škodí jejich černé dušičce)
3) upír je nesmrtelný, řadí se k démonům (ovšem to nesmrtelný, je relativní)
4) podle každé pověsti, filmu, knihy má upír jiné vlastnosti, však "nesmrtelnost" a "alergie" na UV záření
zůstávají, prostě a jednoduše, každý autor si svého upíra upraví tak, jak se mu to hodí.
Nejznámější upír:
Vlad III. Napichovač (nebo také Dracula, Vlad Tepes a nebo Narážeč), žil v letech 1431-1476.
Byl valašským knížetem. Jako panovník vedl vůči Osmanské říši nezávislou politiku namířenou proti osmanské expansi. Proslul svou krutostí v bojích s Turky, jeho přezdívka je založena na oblíbeném způsobu popravy, který užíval k vyvolání strachu a hrůzy ve svých nepřátelích; Dracula (Drăculea) je pak zdrobnělinou přezdívky jeho otce - Drak (Dracul) - jíž byl označován jako člen tzv. Dračího řádu císaře Zikmunda.
Byl synem valašského knížete Vlada II. S největší pravděpodobností se narodil v sedmihradské pevnosti Sighişoara v zimě 1431. Jako mladík byl v roce 1442 uvězněn a nucen trávit několik let na istanbulském dvoře jako rukojmí za svého otce a byl propuštěn až po jeho zavraždění v prosinci 1447, kdy se na krátkou dobu dokonce stal loutkovým panovníkem Valašska. Následující léta strávil ve víru balkánské politiky, aby se nakonec připojil k sedmihradskému knížeti Janu Hunyadimu.
V roce 1456 se v souvislosti s uhersko-osmanskými boji vojensky zmocnil Valašska. Po počáteční konsolidaci a umlčení vnitřní opozice proti své vládě zahájil v roce 1459 otevřenou protiosmanskou politiku, která vyústila v nájezdy na Turky kontrolovaná území jižně od Dunaje na přelomu let 1461-2. Sultán Mehmed II. v reakci vytáhl v čele šedesátitisícového vojska, opanoval Valašsko a knížetem prohlásil Vladova bratra Radua Sličného. Ten si získal podporu valašské šlechty a s její pomocí vyštval Vlada do Uher.
Vlad se do Valašska vrátil až po více než deseti letech, když se asi v roce 1475 zmocnil s moldavskou a sedmihradskou pomocí opět knížecího trůnu. Zahynul po necelém roce své druhé vlády (údaje o jeho smrti se různí - buď padl v boji s Turky nebo byl zavražděn valašskými bojary nespokojenými s jeho krutovládou).
Vlad proslul zejména svou krutostí, o níž se vypráví mnoho historek. Jednou údajně sezval všechny chudáky v zemi na svůj hrad na velkou hostinu. Všechny je upálil a prohlásil, že tím snížil chudobu v zemi a ukončil všem trápení. Dalším z jeho krutých a radikálních činů bylo milé přivítání Turků, kteří si v jeho přítomnosti nechtěli sundat turbany. Drákula se rozhněval a nechal jim je na hlavy přibít hřebíky...
No...řekněte, nebyl tenhle Dracula muž činu? Ale, všichni upíři jsou pověstní svou krutostí...v Rumunsku dodnes nechápou, jak lidé mohou spojovat knížete s upíry, prý by to byl spíše jejich lovec, ale pokud vím já, tak žádný lovec by takovýcho činů nebyl schopen, poněvač lovci (většinou) pokládají lidi jako sympatickou rasu...upíři na ně mají jiný pohled...to mi věřte...ale, dost bylo historie! Teď něco mého, moje postřehy a úvahy na tomto poli...
Upíři se vyskytují v mnoha a mnoha pověstech po celém světě, vždy narazíme natři základní znaky, které se objeví pokaždé, a to: Nadměrná síla (jé...tu jsem zapomněla zmínit...), alergie na UV záření a nesmrtelnost.
Podle mě upíři nejspíše dříve existovali, protože to, aby tyto pověsti byly takto rozřířené je v
podstatě zhola nemožné, ale posuďte sami a napište do komentů, co si o tom myslíte, budeme jen rády!
Dodatek: Draculův oblíbený styl popravy:
Nrážení na kůly - dlouhý dřevěný kůl se špičkou, zaražený v zemi, na něj je oběť naražena: kůl vchází do těla oběti konečníkem a vychází ústy ven - pokud se dodržela správná technika narážení, tak kůl nezasáhl žádný hlavní orgán a oběť mohla klidně umírat v kuse i několik hodin
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Egoras Egoras | E-mail | 28. května 2009 v 20:32 | Reagovat

Ahoj, myslím že jsem taky upír.Nedávno mi doktoři objevili alergii na uv záření a sluneční paprsky.Česnek nemám zrovna v lásce, a slunce mi vyvolává vyrážky a bolesti hlavy.Už dva týdny sem doma a přemýšlím jestli sem upír nebo ne..... napiš mi pls na mail

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama